Tunika z rozcięciem

 

Tunika, którą prezentujemy na tej stronie, została stworzona na podstawie źródeł pochodzących z terenu całej Skandynawii od X do XII w. Można zatem wywnioskować, że podobny ubiór był dość popularny wśród Wikingów. Przedstawienia tej tuniki można znaleźć na kamieniach, płaskorzeźbach i tkaninach z Norwegii, Islandii i Szwecji. Dodatkowo, bardzo podobny krój posiada tunika z Moselund w Danii (jest jednak bardziej skomplikowana). Na większości z tych przedstawień odziane w tą tunikę osoby to uzbrojeni jeźdźcy, co może wskazywać, że był to ubiór wojowników.

Tunika posiada rozcięcie z przodu i z tyłu, od pasa w dół. W boki wszyto kliny. Pozostałe elementy zostały wykonane według standardowych wzorów wikińskich ubrań – tunika posiada zwężane rękawy, wstawkę pod pachą oraz zaokrąglone wycięcie pod szyją z niewielkim rozcięciem. Jest ona wykonana z wełny.

Posiadamy długoletnie doświadczenie w szyciu tunik oraz profesjonalne umiejętności z zakresu krawiectwa. Gwarantuje to, że zakupiony ubiór będzie dobrze skrojony, wygodny i posłuży wiele sezonów.

Po więcej zdjęć tunik zapraszamy do galerii na stronie głównej kategorii. Poniżej prezentujemy zbiór źródeł, które pomogły przy tworzeniu wykroju.